Berani ubojovali na Vysočině tři body, Kašík kryl lavinu střel Dukly

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v utkání 31. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Dukla Jihlava 2:1 a vezou z Horáckého zimního stadion tři body. Berani šli do vedení v 9. minutě zásluhou přesilovkové trefy. Domácí vyrovnali zásluhou šťastného gólu po nahození od modré čáry. Zlínští ale strhli vedení za pouhých 76 vteřin na svou stranu po rychlém přečíslení a ukázkovým zakončením. Jihlava zahrnula ve třetí třetině hosty lavinou střel (střely na branku 17:3), ale gólman Libor Kašík podal výborný výkon. Zlínský fantom mezi tyčemi pokryl celkem 38 střel. Branky zaznamenali Zdeněk Okál a vítězný gól vstřelil David Šťastný. Veselý a spol. si pojistili lichotivé sedmé místo v extraligové tabulce. Zlín hraje v pátek 22. prosince doma s Litvínovem, začátek v 17:30 hodin.
31.kolo, st 20.12.2017, Horácký zimní stadion, Jihlava
Jihlava
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. min Suchánek (Ulrych) - 9. Okál (Honejsek, Freibergs), 25. D. Šťastný (J. Ondráček). Rozhodčí: Pražák, Kika – Flégl, Polonyi. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 4 012. Střely na branku: 39:18. Zblokované střely: 10:9. Hity: 7:2. Vhazování: 40/69 (58%) - 29/69 (42%) Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Vejmelka - De la Rose, Suchánek, Stříteský, D. Kajínek, Bryhnisveen, Šidlík, Ulrych - T. Kubalík, Skořepa, Jiránek - Čachotský, Hamill, A. Zeman - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Rabbit, R. Hubáček, Seman. Trenéři: Vlk, F. Zeman.

Kašík - Žižka, Freibergs, Valenta, Řezníček, Nosek, M. Novotný, Gazda - Kubiš, Fořt, O. Veselý - Okál, Honejsek, Roberts Bukarts - D. Šťastný, P. Sedláček, J. Ondráček - Klhůfek, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Jihlava s gólmanem Vejmelkou začala svižně a hned na začátku utkání zahrozila po střelách Tomáše Kubalíka a Stříteského. Rušné chvíle přinesla 4. minuta, nejdříve Okál z úhlu nepřekonal domácího gólmana, vzápětí se dostal do slibné příležitosti jihlavský kapitán Čachotský, ale na brankáře Kašíka nevyzrál. Zlínský gólman měl hodně práce se střelou Kanaďana Rabbita, vypadlý kotouč naštěstí nikdo z domácích útočníků nedorazil do sítě. Berani se ujali vedení zásluhou využité přesilové hry v 9. minutě. Za pouhých devět vteřin potrestal faul Kajínka po ukázkové kombinaci Okál. Zlínské vedení mohl navýšit Honejsek, ale z bezprostřední blízkosti na Vejmelku nevyzrál. Jihlava poté promarnila početní výhodu po faulu Bukartse, po střele Šidlíka mířil z dorážky Čachotský těsně vedle. V 16. minutě se dostal k odraženému kotouči Kubiš, ale z otočky těsně minul bránu. V závěru třetiny čaroval Kašík, nejdříve úspěšně zasáhl po teči Hamilla, poté kryl trestné střílení Čachotského a bravurně zasáhl i po střele Anděla do šibenice.

Dukla vstoupila do druhé třetiny úspěšně a na začátku 24. minuty vyrovnala. Nahození Suchánka od modré čáry se zastavilo až ve zlínské síti. Berani rychle odpověděli a za 76 vteřin strhli vedení opět na svou stranu. Z rychlého přečíslení dva na jednoho ukázkově skóroval Šťastný po ideální nahrávce od Ondráčka. Domácí mohli podruhé srovnat krok, paradoxně v oslabení ujel Skořepa, naštěstí pro zlínské barvy bekhendový blafák nedotáhl do úspěšného konce. Naprázdno vyšly pro domácí další dvě přesilovky, hosté jednogólový náskok uhájili do druhé sirény.

Jihlava byla v přesilovkách bezzubá, ve třetí třetině promarnila čtyři početní výhody! Pokud se domácí dostali do slibných šancí, ztroskotali na bezchybném Kašíkovi. Berani hráli obětavě v oslabení, nicméně měli i potřebnou dávku štěstí. Kašík byl již v 57. minutě překonaný, když po střele od modré čáry kotouč propadl za jeho záda, naštěstí ho obránci uklidili do bezpečí. Dukle k bodům nepomohla ani závěrečná power-play, Veselý a spol. těsnou výhru uhájili a poprvé v sezoně porazili staronového nováčka extraligy.

Nejlepší hráči: Jakub Suchánek - David Šťastný.

Petr Vlk (hlavní trenér HC Dukla Jihlava): „Do utkání jsme nevstoupili špatně. Měli jsme aktivitu, ale bohužel jsme nedaki góly. Soupeř vstřelil hodně šťastný gól v našem oslabení, kdy jsme měli špatný posun. Vyrovnávací brankou jsme se dostali zpět do zápasu, ale pak bohužel místo toho, aby kotouč letěl na červenou čáru a šlo se střídat, tak naivně chceme vytvářet něco, co ani nejde sehrát. Soupeř z toho odjel a dal druhou branku. Ve třetí třetině jsme měli vůli, bojovnost i nasazení, ale bohužel šance, které jsme si vytvořili, jsme neproměnili. Puk skákal po brankové čáře, ale do brány to nepadlo. Když takové příležitosti neproměníme, soupeř z toho těží."

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): „Odehráli jsme první utkání po reprezentační přestávce. První třetina byla ve špatném tempu, domácí měli navrch. Dali jsme šťastný gól v přesilovce, což nám pomohlo. Pak jsme si něco řekli a druhá třetina byla už lepší v našem pohybu, byli jsme lépe schopni eliminovat rychlé útoky domácích. Komplikovaná byla třetí třetina, kdy jsme měli strašně moc vyloučených, ale výsledek jsme ubojovali. Bylo to bojovné utkání a po reprezentační pauze bereme vítězství všemi deseti.“